WellMade to firma budowlana specjalizującą się w kompleksowej budowie domów jednorodzinnych. Firma istnieje od 1991 roku i z powodzeniem działa na terenie Warszawy oraz w innych największych miast Polski.

Cel:

  • Optymalizacja kosztów Google AdWords
  • Zwiększenie liczby klientów uzyskanych przez reklamę w Internecie.

 

Gdy rozpoczynaliśmy współpracę w zakresie Google AdWords, firma prowadziła samodzielnie konto Google AdWords od ponad 2 lat. Naszą pracę rozpoczęliśmy od dokładnej analizy całej historii konta. Prześledziliśmy skuteczność wszystkich wprowadzonych dotąd słów kluczowych oraz wszystkie rzeczywiste zapytania, przy których wyświetlała się reklama firmy. Analiza materiału historycznego pozwoliła nam stworzyć listę wartościowych słów kluczowych oraz szeroką listę słów wykluczających.

Wybrane słowa kluczowe podzieliliśmy na kilka grup tematycznych. Na ich podstawie stworzyliśmy kilka różnych kampanii.  W każdej kampanii stworzyliśmy listę słów wykluczających, co w znacznym stopniu spowodowało zmniejszenie liczby tzw. pustych kliknięć.   

W kolejnym etapie przystąpiliśmy do testowania skuteczności słów kluczowych oraz różnych wersji reklam.  Cały czas dbaliśmy o uzupełnianie lity wykluczającej.  Ten etap jest powtarzalny cyklicznie, gdyż optymalizacja jest procesem.

Aby zwiększyć skuteczność sprzedaży oferty firmy za pomocą kampanii Google AdWords stworzyliśmy specjalny formularz. Na formularz trafiali klienci, którzy w większości pochodzili z reklamy AdWords. Klienci chętnie wypełniali formularz, a firma zyskiwała ich dane. Dzięki pozostawionym danym kontaktowym firma WellMade miała możliwość aktywnego kontaktu z klientami, którzy byli zainteresowani wyceną i budową domu. 

Efekt:

  • 5 - krotny wzrost współczynnika klikalności CTR
  • Obniżenie średniej ceny za kliknięcie o 17 %
  • Obniżenie kosztu konwersji o 20 %
  • Redukcja kosztów reklamy Adwords o 45 % przy zachowaniu tej samej ilości pozyskiwanych kontaktów.

 

Zapraszamy do przeczytania opinii naszego klienta na temat zrealizowanej przez nas usługi.

Zadzwoń pod numer 22 673 25 75 lub skorzystaj z formularza kontaktowego i umów się na bezpłatne spotkanie! Nasi specjaliści zajmują się zarządzaniem i prowadzeniem kampanii reklamowych Google AdWords od 2006 roku. W tym czasie prowadziliśmy skuteczne kampanie reklamowe Google Adwords dla wielu firm.